המדריך להכנת בירה - בישול בירה מרכז

לתת נוזלי הוא חומר הגלם הפופולארי ביותר המשמש כבסיס לבירה בתחביב בישול הבירה הביתית , אם בגלל ההמסה הקלה שלו המאפשרת לעבוד איתו בנוחות ועלותו שאינה גבוהה.

הרכז הוא מיצוי מרוכז של לתת שמיוצר באותו תהליך שבו מבשלות מכינות בירה. הדבר היחיד שצריך לדעת בעבודה איתו היא בכמה מים להמס אותו. כמובן שכמה שיותר מים עדיף.

ההיגיון בהנחיה זו היא כמו בבישול של רוטב עגבניות , אם נבשל רוטב עם כמות גדולה של רסק עגבניות ומעט מים נגיע מהר מאוד לחריכה של הרוטב ונקבל טעם שרוף לא רצוי. מצד שני

הרכז נותן יתרון משמעותי בבישול ,אנחנו יכולים להכין תירוש מרוכז ולדלל אותו תוך כדי קירור עם קרח, זה חסכוני בזמן ומפשט מאוד את התהליך. מה שקריטי לתהליך הבישול הוא

להקפיד על כמות מים נאותה כדי שהתירוש המרוכז לא יחרך ולא לבשל את הכשות בתירוש מרוכז מדי או מדולל מדי כדי למצות אותה באופן מיטבי לתירוש.

את הלתת הנוזלי יש לבשל ביחס של 2 ליטר מים ל1 ק"ג חומר לפחות . כמות מקובלת לבישול של 20 ליטר בירה היא 3 ק"ג של לתת נוזלי. יש להרתיח את כל כמות המים בה נמס את הרכז , כאשר המים ירתחו יש לכבות את האש בכיריים , להוסיף את הרכז למים ולערבב לקבלת תמיסה אחידה. כאשר נקבל תמיסה אחידה להדליק שוב את האש בכיריים עד שהתמיסה תרתח ותהביל שוב. שלב הלתת הנוזלי הסתיים , עבור לשלב הרתחת הכשות.

טיפ לשמור על צבע הבהיר בבירה הוא הוספת רכז מאוחרת. הוסף חצי מכמות הרכז בתחילת הבישול ואת היתרה בסוף, זה ימנע התקרמלות או חריכה של הרכז.

טואול - בניית אתרים